FREE SHIPPING on all orders over $ 100 SHOP NOW

IMPRESJE - CZTERY PORY ROKU

IMPRESJE - CZTERY PORY ROKU

IMPRESJE - CZTERY PORY ROKU to kolekcja składająca się z czterech płócien, odpowiadającym czterem porom roku. Namalowałam ją, z myślą o zaproszeniu do wnętrza esencji każdego z sezonów.

Chciałam żeby obrazy przyciągały bogactwem kolorów i migotliwego światła, a każde płótno można było “czytać” powoli, fragment po fragmencie. Jednocześnie, aby razem wszystkie uderzenia pędzla, tworzyły harmonijną całość. Bez zgrzytliwych tonów i dominujących barw.

 
<br>
 
Malując IMPRESJA - LATO inspirowałam się kolorami kwiatów hortensji zielonej i różowej. Dziś, gdy patrzę na ten migotliwy obraz, kojarzy mi się z watą cukrową. Błogością, letnim niebem o zachodzie słońca, kiedy nad miastem pojawiają się pierzaste różowe chmurki. Jest w nim dużo słońca i lekkości.
 
<br>
qq
 
s
IMPRESJA JESIEŃ przypomina pejzaż z renesansowych malowideł.Taki też miał być :)  Kojarzyć się z jesienna aurą. Kiedy pogoda łączy słońce, złoto - oliwkowe liście i nadciągający cień chmury burzowej. Słońce jest nadal ciepłe ale już mniej intensywne niż latem. Jesień to idealny czas na wykreowanie własnej przestrzeni, wyrwanej z chaosu świata, w której wybieramy, co wpuszczamy, a co wypuszczamy.
 
 
<br>
 
 
W ciche, śnieżne noce, kiedy w domu panuje kompletna cisza, powoli wstaje słońce. Przez oszronione okna widać przebijającą się przez śnieg trawę. Małe, zielone źdźbła w kompletnej bieli. 
 
 
 
 <br>
<br>
<br>
Mam nadzieję, że moje obrazy, poprzez skojarzenia, zabiorą Cię do miejsc cichych i uroczych w Twoich wspomnieniach :)
<br>
 anna plen