Anna Pleń

Jestem Anna Pleń, akwarelistka, malarka i architekt wnętrz.

Od dziecka malowałam i rysowałam. Czułam silną potrzebę pokazywania tego jak widzę świat poprzez sztukę. Malarstwo - zwłaszcza akwarela, pozwala mi oddać piękno, delikatność i złożoność świata natury.

Ukończyłam Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych na Wydziale Sztuki Nowych Mediów. Z wykształcenia jestem Architektem Wnętrz. Jednak moje kroki nie zostały od razu skierowane do akademii sztuki. Na początku szukając swojej drogi wybrałam uczelnię związaną z przyrodą i opieką nad zwierzętami - ukończyłam Animal Science, gdzie studiowałam m.in. botanikę i anatomię zwierząt.

Zdałam sobie jednak sprawę, że zawsze pociągała mnie sztuka, więc postanowiłam swoje dalsze kroki rozwojowe skierować do akademii sztuki.

Obecnie jestem mieszkanką mojego ukochanego, warszawskiego Żoliborza <3 - wiedziałam, że wybiorę to miejsce na swój dom. Dzielnica pełna klimatycznych, starych budynków i starych drzew.

Maluję głównie rośliny, a sam proces malowania daje mi możliwość doświadczania spokoju i harmonii. Chciałbym, aby osoby decydujące się na zakup moich prac przeżywały podobne emocje kontemplując piękno natury we własnym domu.